Jak vybrat koloběžky

Při výběru koloběžky se řiďte několika doporučeními:

  • vybírejte podle toho, kdo bude koloběžku používat - vyberte si z koloběžek pro děti a dospělé
  • berte v úvahu jak často chcete koloběžku využívat a kde s ní budete jezdit - pro delší jízdy si vyberte koloběžky s nafukovacími koly, pro triky a "blbnutí" freestyle koloběžky s malými kolečky
  • a samozřejmě i podle toho, jaké koloběžky se vám líbí a pro koho jsou

Na co se ptát při výběru koloběžky?

Dívejte se na parametry koloběžky a porovnejte je se svými požadavky.

1. Typ koloběžky

Rozmyslete si, zda je koloběžka určena pro dítě, nebo dospělého. Některé koloběžky sice mohou používat odrostlejší děti i dospělí, ale obecně se koloběžky podle velikosti rozdělují na dětské koloběžky a koloběžky pro dospělé.

Dále se koloběžky dělí na skládacífreestylové (pro provádění různých triků a krátké popojíždění) a sportovní (pro delší, turistické jízdy). 

2. Nosnost koloběžky

Na nosnost se dívejte především v případě, že chcete s koloběžkou vyrazit do terénu. Nosnost koloběžky nepodceňujte, pro sportovní ježdění v terénu doporučujeme co nejvyšší nosnost.

3. Výška řídítek

Výšku si hlavně dospělí nastavují podle svých potřeb (90 až 130 cm), u dětí doporučuje výšku od 50 cm výše podle velikosti dítěte. Pozor na nízko položená řídítka, mohou způsobit křečovitý předklon a bolest zad. Vysoko položená řídítka zase snižují ovladatelnost koloběžky.