Užijte si koloběžkové akce 2016

Také kalendář akcí pro koloběžky na léto a podzim 2016 je zcela plný. Zveřejňuje ho server Koloběžka a já.

Vybíráme 5 tipů:

  1. 25.–26. 6. 2016: Plzeň, Zlatá koloběžka 2016 - MČR v koloběhu, závody pro veřejnost. Rollo liga 3. kolo - dlouhý závod, kritérium, štafety.
  2. 3. 7. 2016: Hranice v Čechách, 6. ročník 1000 Miles Adventure - 1 000 mil (500 mil) napříč Česko-Slovenskem – závod pro bikery, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny, co se pohybují vlastní silou. Stanoven je pouze start a cíl a trasa přírodou, kterou musí závodníci dodržet. Kdy a kde spí, kdy jedou, co jedí, je jen na nich. 
  3. 22.–31. 7. 2016: Lanterna – Istrie – Chorvatsko, Dovolená u moře s jógou a koloběžkami. Týdenní pobyt u moře s Ivetou a Martinem Komárovými ve sportovním areálu se spoustou zelených trávníků, hřišť a cvičebních ploch, s upraveným asfaltovým okruhem vhodným pro běhání či jízdy na koloběžce. Dvakrát denně si zacvičíte jógu, s Martinem můžete navíc vyzkoušet fitness jízdu na koloběžce.
  4. 6. 8. 2016: Police nad Metují, Pochod a dětský den - nová multisportovní akce, na které koloběžky nebudou chybět! Místní info centrum nabízí i půjčovnu koloběžek.
  5. 10. 9. 2016: Rožnov pod Radhoštěm, Masarykovo náměstí - Rožnov, město koloběžek. Pokus o zápis do knihy rekordů – kolik koloběžkářů se svými stroji se sejde na jednom místě? Koloběžkové závody pro děti i dospělé, kulturní program.

Moderní koloběžky - zábava pro všechny generace

Koloběžky jsou vynikající sportovní náčiní i dopravní prostředek nejen pro děti. Dnes na nich jezdí zástupci všech generací a nemohou si je vynachválit.

Jízda na koloběžkách je zábava i posilování v jednom. Umožňuje příjemným způsobem zvýšit fyzickou i psychickou kondici. Koloběžky se hodí pro kondiční spalování tuků i pro doplňkový trénink vrcholových sportovců. Jsou prostě univerzální a snadno k dispozici.

Při výběru koloběžky je třeba zohlednit věk, výšku a hmotnost budoucího uživatele. Zvolit můžete koloběžky s nafukovacími koly, skládací nebo freestyle koloběžky s malými hliníkovými koly.