Začínáme jezdit na freestyle koloběžce

Jak vybrat freestyle koloběžku pro začátečníka?

Začátečníci, to znamená jezdci ve věku 6 - 12 let do váhy 40 kg, potřebují freestyle koloběžku vybavenou k nácviku triků. Tím, že se denně učí, mohli by jinou koloběžku zničit, a bylo by po zábavě.

Freestyle koloběžka pro začátečníka je určena pro nácvik základních triků: bunnyhop, tailwhip, 180, barspin, základní pohyby ve skateparku, grindy/slidy na překážkách z kovu. Lze ji využít také pro jízdu ve skateparku - kopírování překážek: rádiusy, fun boxy, pyramidy, bazény a podobně, i pro běžnou jízdu na rovném a čistém povrchu bez kamínků a dalších nečistot, které by mohly poškodit kolečka koloběžky.

Freestyle koloběžka pro začátečníka není určena ke skákání z výšek nad 20 cm (hlavně pro "fly out" triky - skákání ven z u-rampy na plošinu rampy), ke grindování (klouzání spodní stranou desky) po překážkách z betonu, žuly či kamene, k půjčování starším koloběžkářům, k dlouhému brzdění (hlavně smykování) ani k jízdě ve vodě a s povolenými kolečky či headsetem.

Co konkrétně se nabízí?

Freestyle koloběžka Street Surfing Trickster Blossom Black
Freestyle koloběžka Street Surfing Trickster Blossom Black
- v e-shopech do 1500 Kč

Atraktivní a cenově dostupná koloběžka, na které si mohou začátečníci vyzkoušet své první skoky a triky, je Street Surfing Trickste. Její bytelná konstrukce vyniká svařovanými řídítky tvaru T, ocelovou vidlicí a vyztuženou hliníkovou deskou. Měkčené rukojeti zaručují pohodlné a pevné držení. Dobré jízdní vlastnosti jjistí 100mm kolečka s nylonovým jádrem a ložiska ABEC 5.

Je-li vaše dítě talentované na sport, zvažte pořízení freestyle koloběžky pro středně pokročilé jezdce. Dražší koloběžky mají bezzávitové hlavové složení, případně rám z leteckého hliníku, a jsou celkově robustnější. Dítě je dokáže ovládnout velice rychle. Podívejte se na videu na některé freestyle triky.

Naším tipem je Freestyle koloběžka Grit Mayhem 2017, kterou koupíte za cca 5 000 Kč a má již ložiska ABEC 9, konkávní desku z tepelně upraveného hliníku s tříkanálovou konstrukcí a kolečka s hliníkovými středy a již zmíněnými rychlými ABEC 9 ložisky.

Freestyle koloběžka Grit Mayhem 2017
Freestyle koloběžka Grit Mayhem 2017